Fordsierra.cz

Diskuzní fórum příznivců vozů Ford SIERRA
Právě je ned 28. dub 2024 6:54:09

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 33 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Chci nové forum
Ano 63%  63%  [ 12 ]
Ne 16%  16%  [ 3 ]
Je mi to jedno 21%  21%  [ 4 ]
Celkem hlasů : 19
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 20. lis 2009 17:02:52 
Offline
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 10. črc 2007 0:00:00
Příspěvky: 5529
Bydliště: Praha-vychod
Jeste jsem se nedokopal k tomu, abych si to nainstaloval na domaci web server a otestoval.

_________________
Ford sierra DOHC sedan LPG-nejnovejsi priblizovadlo :)
Ford Sierra cosworth 4x4
Ford Mondeo 2.0i kombi LPG
Ford Sierra kombi 4x4 LPG (ex., ale neslo na dily, Ladis se o nej hezky postaral)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 20. lis 2009 22:06:18 
Offline
SIERRA Úchylák ale Administrátor
SIERRA Úchylák ale Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: stř 03. led 2007 1:00:00
Příspěvky: 12937
Bydliště: Ostrava (Ludgeřovice)
prochy píše:
Jeste jsem se nedokopal k tomu, abych si to nainstaloval na domaci web server a otestoval.


ja mam udelanou zalohu databaze :-) a nachystany na instalaci bb3 .... bohuzel se na me sype vsechno, ale procentualne rozdeluju kaslani na vsechno takze se nic nezasekava :-)

v nedeli planuju zprovoznit ciste BB a uvidime co dal ...

_________________
Sierra '92 sedan 2,0i DOHC RSIII
Wilík Cosworth 4x4 2.0T, ex Jirkakingův, ex Willyho
420 spících poníků, shit happens ...
S-MAX 2,0TDCi 180k Titanium '16


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 01. pro 2009 13:22:44 
Offline
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 10. črc 2007 0:00:00
Příspěvky: 5529
Bydliště: Praha-vychod
Trochu jsem doma premyslel, jak s novym webem, tady je par mych myslenek:

Progress:
Mam doma nainstalovany phpBB3 3.0.6. Vse testuji kvuli rychlosti a jednoduchosti nejdriv doma na lokalnim serveru.
Testoval jsem praci s prilohami, toto je moje zjisteni:
-vsechny prilohy a obrazky se ukladaji do adresare Files-OK.
-pri mazani prispevku se smazou i v nem obsazene prilohy a obrazky-OK.
-pri ukladani priloh behem psani prispevku a naslednem zruseni prispevku zustanou prilohy ulozene na serveru, ovsem nejsou videt jako neprirazene soubory, takze nedohledatelne/nevymazatelne. Toto bych videl prozatim jako bug teto verze fora.
Takze pomuze synchronizace fora, po synchronizaci se obrazky z neulozenych prispevku zobrazi jako neprirazene a daji se smazat -OK

Dale jsem vyzkousel MOD: Manage attachments ACP module for phpBB3
-vsechny prilohy jsou videt v listingu s moznosti razeni podle ruznych kriterii (nick, velikost, datum, ID postu...).
Bohuzel tento mod neresi absenci nejakeho managementu max. velikosti zabraneho prostoru pro prilohy pro jednotliveho uzivatele podle skupiny, do ktere patri (mozna by to chtelo najit nejakej jinej vhodnej MOD).
-co se tyka napriklad inzeratu s obrazky, resil bych zbytecne zabirani mista automatickym mazanim inzeratu i s prilohami napr. po 1mesici. To by mohlo zmensit velikost "mrtvych" priloh, ktere zbytecne zabiraji prostor.
Stejne tak bych zavedl automaticke mazani napr. ve smetisti, pripadne dalsich kategoriich dle uvazeni.
-nevim, jestli je tento MOD uplne nutny.
Jeste mam nekolik nejasnych otazek k ukladani priloh, pokud nekdo umite zodpovedet, nebo otestujete, dejte vedet. Ja jsem se k tomu zatim nedostal:
-jde nastavit ruzna max velikost ukladanych obrazku (napr. nezmenseni imagemagicem) napr. pro adminy nebo moderatory? (napr. ulozeni schemat, vetsich pdf priloh apod.)

Imagemagic:
Dal jsem nainstaloval imagemagic pro automaticke zmenseni obrazku. Ten by snad provider mel mit nainstalovany, pokud ne, nemel by byt problem se s nim domluvit, aby ho nainstaloval.
Navrhoval bych nastavit ve foru max velikost obrazku 800x600 vzhledem k bezne pouzivanemu rozliseni 1024x768. Pripadne muzeme podle grafiky webu toto jeste mirne poupravit. Tim bychom opet omezili zabirani mista na serveru zbytecne velikymi obrazky.
Zatim se mi podarilo rozhejbat orezavani obrazku zobrazeneho v ramci prispevku. Obrazek se ale na disk stale uklada v plne velikosti, zatim jsem nemel vic casu to poradne probadat.

Predplatne:
Zatim jsem nasel 2 mody, ktere by mozna mohli resit predplatne na webu:
Advanced point system -nasel jsem ale pouze BETA verzi z r.2008, pochybuju, ze v dohledne dobe bude ostra funkcni verze. K testovani jsem se zatim nedostal.
Ultimate point system -je ve vyvoji uz od brezna 2008, clovek, co to dela se dusuje, ze zacatkem roku 2010 pusti prvni verzi do sveta, tezko verit.

Nic jineho jsem zatim nenasel, pokud nekdo neco najdete dejte vedet.

Vubec, jake MODy by jeste byly potreba? (treba nejakou fotogalerii, nebo MOD na staticky stranky pro obecne info...)
Napiste nazvy, at muzu take otestovat, pripadne at muzeme podebatovat. Take zkuste otestovat ty, ktere jsem tu vypsal ja.

Take by jsme meli pred tim, nez zacneme bezhlave testovat to ci ono sepsat nejake body, jak by novy web vlastne mel vypadat (tim nemyslim primarne grafiku, ale funkci) a co by mel umoznovat.

Ja bych to videl na:
-forum s moznosti ukladani a spravy priloh
-fotogalerie
-vyresit moznost napojeni na nejake staticke stranky s obecne platnymi informacemi.
-predplatne
-umozneni poustet youtube video

Co na to admini, moderatori a co na to vsichni ostatni? Prosim konstruktivni poznamky :-)

_________________
Ford sierra DOHC sedan LPG-nejnovejsi priblizovadlo :)
Ford Sierra cosworth 4x4
Ford Mondeo 2.0i kombi LPG
Ford Sierra kombi 4x4 LPG (ex., ale neslo na dily, Ladis se o nej hezky postaral)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 33 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz