Fordsierra.cz

Diskuzní fórum příznivců vozů Ford SIERRA
Právě je pát 29. bře 2024 7:27:22

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: úte 06. dub 2021 2:05:59 
Offline
SIERRA nováček
SIERRA nováček

Registrován: pát 08. led 2021 13:19:08
Příspěvky: 6
zdravím, bol som na STK EK a auto neprešlo prekvapivo ani jedno :D technik bol tak trochu dohodnutý takže auto nevyradil schválne. Problém je taký, že na válcoch klesal brzdný výkon a bŕnel pedál, nepadal na podlahu iba bŕnel. Už predtým mi pri brzdení svietila kontrolka ABS, a tiež sa mi pri brzdení stalo že nezasvietila, ale kolesá zostali zabŕzdené musel som brzdu stlačiť znova kontrolka ABS zasvietila a brzdy sa odbrzdili. skúšal som aj odpojiť ABS kocku ale pedál vždy začne brnieť, keď držím brzdu dlhšie ako pár sekúnd. Auto brzdí celkom dobre, ale nech sa snažím ako chcem, tak nezastavím šmykom ani z odpojeným ABS, Zdá sa mi že problém nebude v ABS-ku, ale v posilňovači bŕzd, alebo v hlavnom brzdovom válci. Vedeli by ste mi poradiť na čo pozrieť alebo ako diagnostikovať chybu ? Auto má všetky 4 kotúčové brzdy. Tiež na EK všetky hodnoty boli správne, až na lambdu. Technik dal aj handru do výfuku, vraj to pomôže, ak má výfuk netesnosti hodnota sa zlepšila, ale vždy nebola v norme. lambdu som vymenil ale vždy sa mi zdá že motor nejde správne. Štartuje trochu dlhšie ako by mal a voľnobeh je trochu vyšší ako normálne a nie úplne stabilný, tiež po pridaní plynu otáčky padajú dlho na voľnobeh, hlavne za studena. Nejaká netesnosť sania ? za každú radu alebo návod budem rád. ak ju niekto chce tak ako je tak nech mi dá 500€ a nech si ju berie :-D


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz