Fordsierra.cz

Diskuzní fórum příznivců vozů Ford SIERRA
Právě je čtv 02. črc 2020 15:06:39

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: motor cosworth 2.9 BOB
PříspěvekNapsal: pát 19. čer 2020 19:04:07 
SIERRA člen
SIERRA člen

pozdravujem, pánove potrebujem poradiť, ohľadom tohto motora, stal som sa majiteľom tohto motora a ppotreboval by som poradiť ohľadom uprav na zvyšenie výkonu z povodných 207 sa posunúť na hranicu 300koní. Samozréjme programovateľná riadiaca jednotka, na výber bud VEMS alebo PRO PDM, motor je v poriadku, kompresia na válcoch 14,5 a na jednom je 14,2 bar., na motore sa bude meniť olejové čerpadlo za vysokotlaké, nová vodná pumpa a rozvody. doporučené mi boli vačšie vstreky / napríklad z bmw m54b52/ zníženie hláv maximálne o 1mm a ladené zvody a sportový vzduchový filter. Nemáte niekto nejaké informácie o úpravách na tento motor? Na internete som našiel akurát úpravy na turbomotor. Dopočul som sa že sa občas dajú na tento motor zohnať aj ladené zvody no , mne sa nepodarilo nájsť ani len obrázok.

Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: motor cosworth 2.9 BOB
PříspěvekNapsal: sob 20. čer 2020 12:55:55 
SIERRA člen
SIERRA člen

Zase vymyslas dalsiu kktinu,na kt nie su ani diely poriadne

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: sob 20. čer 2020 15:41:07 
SIERRA člen
SIERRA člen

Kazdého vec názoru, 100 ludí,100 chutí, a každý projekt do ktorého som sa pustil mi niečo dal,
Transit - reštaurovanie od holej karosérie až po upravu motora - neskutočne nádherné vozenie
blok 205 2L a hlava z 1.6 - na bloku vymenené iba tesnenia, vodná pumpa a guferá a hlava upravená - sacie a výfukové kanály, spalovacie komory, prelapované ventily, vačka 285, vylestené kanály na sacom potrubí a karburator 32/36 dgav -- kktina? panovy ktorý ho založil do taunusa miesto povodnej 1.6 sa to určite nezdá. Auto ožilo a ujo má pekné vozenie a nie lenocha co sa nevedel rozhýbať.
2L hlava na 1.6 bloku - motor pretesnený, vymenené piestne krúžky, vysokotlaké olejové čerpadlo,vodná pumpa, hlava tiež porobená celá, turbbo KKK K-03, karburátor dellorto dhla 40 pred turbom, priruba na turbo vyrobená, ešte sa musí urobiť príruba z turba na hlavu.
A nedávno som sa stal majiteľom sierry xr4 2.9I 4X4 - spodok motora K.O.- a podarilo sa kúpiť motor z 2.9 cosworth BOB, tak prečo ho tam nedat?

KKtina je podľa mňa ak niekto predáva sierru deravú ako rešeto pomaly za 2000 euro a povie že je v top stave
a další prípad sú majstri montážnej peny.

a ľutujem iba jednú vec a to že som predal zadnú kotúčovú nápravu aj so samosvorom. Ale na druhej strane šla do dobrých rúk a do nádherného auta a nie do rúk šmelinára s dielmi.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: ned 21. čer 2020 18:38:34 
Globální moderátor
Globální moderátor

Zkus se poptat na Scorpio fóru, tam těch BOBů mají přecijen víc, ale zase s tím asi nikdo nic moc nedělal.
Co vím tak v době kdy to bylo nové byl úpravce co zvyšoval objem tuším 3,5 litru, myslím, že Šváb o tom něco ví a to mělo něco ke 300 koním, tak si zkus dohledat, čím toho bylo dosaženo.
Tahat z toho 300 k, bez turba nebo zvýšení objemu bude hodně drahá záležitost.

EX: Ford Scorpio 24V Cosworth Ghia 1994, Scorpio 2.9i GL 1992.
EX: Alfa Romeo 155 2.5 V6 1996, Alfa Romeo 145 2.0 QV 1996, Peugeot 309 GTi 1986, Škoda Rapid 130 1986.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: ned 21. čer 2020 22:59:53 
SIERRA člen
SIERRA člen

Tak nebude to najľahšie, ale myslím že to pôjde, ináč prekvapilo ma ked mi pán čo sa venuje programovateľným jednotkám povedal, že často sa stáva, že poskladaný závodný motor v ktorom bolo preinvestované množstvo prostriedkov a času má menej koní ako v sérii,motor musí mať správny odpor vzduchu pri nasávaní a tak isto aj správny odpor výfukových plynov a hlavne správne nastavenie predzápalu a až potom výkon pôjde smerom na hor.
po mojich kalkuláciách vyjde úprava motora viac ako samotný motor
zníženie hláv cenovo cca - 50 eur
Tesnenia pod hlavy 60 eur
odľahčený zotrvačník - 260 eur
keramická lamela - 210 eur
Prítlačný tanier - 100 eur
vstreky - skor ako kupiť použité vstreky - /mačka vo vreci/ lepšie isť do nových tak bosch motorsport - v
živote by som neveril , aké rozdiely dokážu byť pri sériovych vstrekoch, kus od kusu rozdiel aj 20 percent - a že prečo autá nejdú tak ako majú, prv mi dal túto informáciu jeden múdry pán z okolia košíc, poskladal nejeden motor, a potom následne som mal možnosť to vidieť na vlastné oči u pána, čo robí repasy vstrekov. cena nového vstreku cca 80 eur kus
vodná pumpa - 45 eur
vysokotlaké olejové čerpadlo - 100 eur - alebo úprava povodného pridaním dalšej pružinky k povodnej, na mysli vopchať do povodnej jednu tenšiu
tesnenie olejovej vany - 11 eur
klinový remeň- 20 eur
rozvody - 250 eur
ladené zvody - urobí ujo čo sa do toho rozumie. a koľko? dúfam že čo najmenej :smile:
riadiaca jednotka - kapitola sama o sebe.
Prevodovka - hľadá sa sponzor :lol: :lol: :mad:
a to je len dá sa povedať základný servis motora, ak by niekto robil generálku tak pojde hlboko do vrecák
nová sada výbrusových piestov - 300 eur kus a treba 6, vraj výroba piestov na zakázku by stála cca 1000 eur.
výbrus bloku - 200 eur
výbrus kľukového hriadeľa - 100 eur a k tomu ložiská výbrusová sada 50 eur
ojničné ložiská výbrusová sada - 80 eur
sada tesnení na motor cca 130 eur
zarovnanie hláv - cca 50 eur

Odpovědět s citací  

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]